W jakim momencie powinniśmy wybrać się do psychologa? Co warto wiedzieć? Co jesteśmy w stanie dzięki temu uzyskać?

Kiedy powinniśmy pomyśleć o wizycie u psychologa? Kiedy czujemy, iż to już jest ten moment, iż nic nam nie pomaga więc musimy umówić się na wizytę? Objawów takiego stanu może być bardzo dużo, jednak to my musimy odpowiedzieć sobie na proste pytanie: czego pragniemy od takiej wizyty. Dlaczego to tak bardzo istotne?

Wiele z nas decyduje się na uczęszczanie do psychologa, chociaż tak naprawdę nie wie po co. Najgorsza jest motywacja w stylu: jest to modne. To oczywiście droga donikąd, ponieważ do specjalisty powinny uczęszczać osoby, które mają zdefiniowane problemy albo…cele. Tak, to może niektórych zdziwić, lecz profesjonalny psycholog – (psychoterapia par pruszków) czy psychiatra to nie tylko specjalista od problemów, lecz jednocześnie od osiągania konkretnych celów. Przykład? Pragniemy być mniej nieśmiali, chcemy poprawić autoprezentację, a może bardziej radzić sobie z niepokojem. To dla niektórych mogą być kłopoty, jakie przeszkadzają w wielu sytuacjach, ale powiedzmy sobie szczerze, iż nie uniemożliwiają funkcjonowania (no chyba, że często jesteśmy w takich sytuacjach, przykładowo mamy taką pracę).

psycholog

Źródło: flickr.com

Jak określimy sobie cel przed terapią mamy szanse na najbardziej wymierne rezultaty. W przypadku różnych kłopotów sprawa jest bez wątpliwości: decydujemy się na wizytę, ponieważ pragniemy pomocy. Jeśli sobie nie możemy sami poradzić, to potrzebujemy kogoś, kto spojrzy z dystansu, kto zna się na ludzkich problemach, kto nas zrozumie. Wybieramy się więc do psychologa, np. gabinet psychologiczny Warszawa i mówimy, z czym jest problem, jakie mamy objawy, w jakich sytuacjach występują – porady w gabinecie psychologicznym w Warszawie.

Często osoby na początku obawiają się mówić o wszystkich nieprzyjemnościach, gdyż niektóre są dość dziwne (na przykład odruchy wymiotne albo parcie na stolec), ale dla psychologa to są sprawy normalne. Pamiętajmy, iż te symptomy wiele mówią mu o naszym położeniu, więc ażeby terapia była skuteczna nie warto nic ukrywać. Jak więc czujesz, że jesteś w stanie skorzystać dzięki takim wizytom, to już dziś zapisz się na pierwszą wizytę. Tym bardziej jak masz problem, nie czekaj i się nie bój. Wiele osób już skorzystało z takiej pomocy i w rzeczy samej to odmieniło ich życie, dlatego powinniśmy się przełamać.