W jakiej sytuacji dobrze jest pójść na wizytę do psychiatry?

Jeśli masz uczucie, że życie stopniowo wymyka Ci się spod Twej kontroli, nie możesz normalnie zasypiać czy jeść czy dręczą Cię różne obawy i nie masz na nic ani ochoty ani siły, to najprawdopodobniej dobrym rozwiązaniem mogłaby być wizyta u doktora psychiatry.

Doktor

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
To specjalista od ludzkiej psychiki, zatem miej na uwadze, że to doktor identyczny jak jakikolwiek inny. W Polsce nadal niestety dominuje myślenie, że do psychiatry normalne osoby nie powinny chodzić. W rzeczywistości jednak nie jest to prawdą. Psychiatra to tego typu fachowiec, który może nam dopomóc w kryzysowych ciężkich okolicznościach, przykładowo jeżeli chorujemy na anoreksję, bezsenność albo bulimię. Lecz także w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie przeboleć straty kogoś bliskiego. Na szczęście coraz większa liczba ludzi to wie. Jednak żeby korzystać z pomocy psychiatry, nadal potrzeba jakiejś porcji odwagi. Jeżeli Ty ją posiadasz oraz uważasz, że konieczny Ci profesjonalny psychiatra sprawdź tutaj praxis poznań marta włodarczyk psychiatra Łódź jest miastem, w którym znajdziesz jego gabinet.
A naprawdę czasami dobrze byłoby go odwiedzić pomimo faktu, że nie jest raczej łatwo przyznać się do problemów, a zwłaszcza kogoś obcego prosić o pomoc. Jednak trzeba także mieć świadomość tego, że tego typu specjalista znakomicie o tym wie i będzie potrafił prowadzić z nami dyskusję. Czasem wystarczyłoby jedynie kilka odwiedzin, aby zobaczyć cały problem w odmiennym świetle oraz jednocześnie odbić się od dna. Wsparcia psychiatry wielokrotnie potrzebują także osoby, które mają poważne problemy chorobowe.

Większość chorób, przede wszystkim przewlekłych, może wywoływać przemiany w psychice. To ważne, ponieważ należy mieć świadomość, że większość tego typu dolegliwości je powoduje.