Jeśli w naszym związku źle się sprawy mają, to trzeba iść na terapię dla par

Dzisiaj wszyscy żyją szybko i w sposób raczej egoistyczny, wobec tego też nie mają chęci do naprawiania relacji.
Nastały takie czasy, że prościej jest zakończyć związek oraz poszukiwać czegoś innego, aniżeli chcieć rozwiązywać konflikty.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie stali się większymi egoistami, którzy przedkładają swe potrzeby nad potrzeby innych. Z tego wynika ludzka niechęć do ustępstw. Na to nakłada się szybkie życie, które sprawia, że pary nieczęsto spędzają ze sobą czas. I tak zazwyczaj zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko skończy. Możemy odpuścić i każdy odejdzie w swoją stronę albo możemy walczyć o starą miłość. Powinniśmy podjąć wyzwanie i zapisać się na terapię. Tam pod obiektywnym okiem psychologa będziemy w stanie powiedzieć, co nam ciąży. Jednak będziemy musieli wysłuchać także wersji drugiej strony. Terapeuta zadba o to, żeby podczas sesji nie było krzyków czy wyzwisk. Jako ktoś z zewnątrz będzie mógł mieć świeże spojrzenie na sprawę i jego komentarze z reguły będą trafne. Terapia może ciągnąć się długo i powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę.

Nie zwlekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz opis, to czytaj również pieluchy dla dorosłych inne wiadomości na wybrany materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Trzeba dać sobie czas. Zgoda może tworzyć się w bólach, ale warto będzie podjąć ten wysiłek, w szczególności jeśli mamy potomstwo i nie mamy ochoty niszczyć rodziny. Pamiętajmy, by na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Powinniśmy dać również możliwość drugiej osobie, aby odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak powstaje dialog, który jest podstawą każdego trwałego związku. Możliwe że nauczymy się kłócić konstruktywnie.