Ćwiczenia są ważne dla każdego niezależnie od wieku — w szczególności jeśli prowadzimy siedzący tryb życia

Każdy lekarz albo fizjoterapeuta stwierdzi bez ogródek, że trzeba się ruszać, aby za kilka lat nie odczuwać bólu kręgosłupa i szyi.
Regularne ćwiczenia wydają się być szalenie ważne dla każdego z nas.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com

Nie trzeba chyba nikomu powtarzać, że siedzący tryb życia nie jest najlepszą opcją dla naszego zdrowia. Jeśli jednakże ślęczymy bez przerwy przy komputerze, to musimy po pracy iść na jakiś trening. Nie musi być to nic trudnego. Można udać się ze znajomymi z działu na squasha lub samemu na pływalnię. Wszystko zależy od tego, co zapewnia nam radość. To musi być nasza główna wskazówka, jeżeli chcemy zacząć ćwiczyć. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegoś.

To zagadnienie wydaje się dla Ciebie ciekawe? To przejrzyj również podobne źródła (www.a2clinic.pl/stomatologia/protetyka/), posiadające nie mniej wciągające informacje na omawiany temat.

Jeśli będziemy trenować na siłę, to i tak w końcu to olejemy, bo będziemy szukać jedynie wymówek. Zatem róbmy to, co sprawia nam radość, ale co też aktywuje nasze mięśnie. Nie zapominajmy tylko o tym, by nie przeciążyć się już pierwszego dnia. Mądrzej będzie zaczynać od małych rzeczy i powoli zwiększać liczbę kilometrów lub obciążenia na siłowni. Kluczowe jest to, abyśmy trenowali regularnie. Kilka razy w tygodniu to podstawa. Możemy na przykład zapisać się na zajęcia w fitness clubie. Jeśli czujemy, że będzie nam lepiej w grupie lub potrzebujemy motywacji oraz trenera, to nie wstydźmy się tego.

Trening, który zamęczy nas w zdrowy sposób, ulepszy naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy dzięki temu uśmiechnięci, a nasz organizm będzie zadowolony — w szczególności kręgosłup.