Ciągłe bóle mięśni czy stawów są ewidentnie znakiem, że musimy iść na wizytę do fizjoterapeuty

Niejedna osoba, która odczuwa duży ból w swoim ciele, musi zapisać się do specjalisty, żeby on mógł rozwiązać problem.
Osoby, które miały wypadek lub uległy dużej kontuzji, zapewne odczuwają bóle kończyn czy różnych innych elementów w ciele.

Gabinet, zestaw mebli biurowych

Autor: Atelier Nocca Design
Źródło: Atelier Nocca Design
Może być tego masa — plecy, ręce i nogi, łokcie, barki, stawy i więzadła. Każdy ból, jeżeli przekształca się w chroniczną postać, zaczyna być nie do zniesienia. Powinniśmy wtedy szukać pomocy. Zwykle pierwsze kroki prowadzą nas do ortopedy. Doktor zleci nam prześwietlenie (rezonans a tomograf) i USG i najczęściej odsyła na rehabilitację. Powinniśmy podejść do kwestii na poważnie, ponieważ jedynie regularna rehabilitacja może przynieść nam ulgę i rozwiązać problem. Fizjoterapeuta, do którego trafimy, powie, czy na początku trzeba zacząć od masażu, a później przejść do ćwiczeń czy może jakoś inaczej musimy rozwiązać problem. Zaufajmy profesjonaliście. Jeśli powie nam, że trzeba robić ćwiczenia codziennie, to tak powinniśmy robić. Nie ma sensu oszukiwać, ponieważ tylko sobie zaszkodzimy. Niestety na fizjoterapię z NFZ oczekuje się w naszym kraju zbyt długo. Jeśli zaś problem jest naglący, to powinniśmy iść do prywatnej kliniki, gdzie zajmą się nami od razu. Oczywiście, będziemy musieli za to zapłacić, ale zdrowie jest dla każdego najważniejsze.

Po serii zabiegów oraz sporej ilości ćwiczeń z pewnością wrócimy do dawnej formy. Trzeba jedynie być cierpliwym oraz mieć nadzieję, że ból przejdzie, a my wrócimy do całkowitej sprawności.