Zalety białej herbaty: jakie zmiany przynosi za sobą jej spożywanie?

Biała herbata jest niezwykle zdrowa i przede wszystkim najmniej przetworzona w porównaniu z innymi typami herbat. Jej wyprodukowanie jest bardzo unikalnym procesem, stąd też jest także najdroższą z herbat. Cena jest adekwatna do jakości, a mnóstwo zdrowotnych właściwości wpływa zbawiennie na nasze samopoczucie. Przez swoiste właściwości biała herbata jest popularna nie tylko jako napój, lecz także wytwarza się na jej podstawie kosmetyki.

biała herbata cena

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

Proces produkcji białej herbaty jest skomplikowany. Za jego sprawą herbata posiada białą barwę. Krzewy herbaty chronione są przed słońcem, aby nie powstał chlorofil, przez który liście stają się zielone. Kiedy nie wytwarza się chlorofil, listki więdną. Kolejno zbiera się je i suszy. Biała herbata ma w sobie dużo witamina C. Dzięki niej zwiększa odporność. Działa również przeciwbakteryjnie oraz przeciwwirusowo. Chroni nas więc przed przeziębieniami i innymi chorobami, które mogą wycofać nas z normalnego funkcjonowania. Niezwykle istotne jest to, że biała herbata przeciwnie do zielonej i czerwonej nie jest cierpka. W zamian orzeźwia i działa pobudzająco, podobnie jak kawa, jednak bardziej zdrowo.

Biała herbata jest doskonała także w czasie nauki czy pracy, gdyż wspomaga koncentrację. Napój ten zawiera przeciwutleniacze – tym samym picie go opóźnia procesy starzenia. W dodatku nawilża, co sprawia, że staje się bardzo dobrym składnikiem kosmetyków nawilżających. Biała herbata to także ochrona dla naszego serca (informacje dodatkowe: Magia Orientu), ponieważ obniża ciśnienie krwi, cholesterol oraz usprawnia krążenie krwi.

Czytasz teraz interesujący tekst, jednak bez wahania kliknij także oryginalny tekst (https://www.genomed.pl/index.php/pl/badania-genetyczne/lista-badan/pakiet-badan-przesiewowych-w-kierunku-predyspozycji-do-nowotworow), a znajdziesz ciekawe informacje na omawiany wątek.

Potwierdzone jest, że ludzie, którzy spożywają regularnie omawianą herbatę są słabiej narażeni na schorzenia, np. na zawał. Biała herbata zalecana jest osobom zmagającym się z zapaleniem stawów i osteoporozą, bowiem wzmacnia kości. Trzeba również wiedzieć, że biała herbata przeciwdziała zmianom nowotworowym.

herbata

Autor: Czas na Herbatę
Źródło: Czas na Herbatę
Biała herbata jest niezwykła. Posiada tak wiele właściwości zdrowotnych, że doprawdy niełatwo powiedzieć o wszystkich. Z pewnością warto pić ten napój. Choć koszty są wysokie, niewątpliwym plusem jest możliwość zaparzania jej trzykrotnie! Najlepiej jest pić 2-4 filiżanki dziennie. Jedną łyżeczkę zaparza się ok. 80-stopniową wodą i zostawia przez 5 do 10 minut. Biała herbata lub ROOIBOS to zdrowie – prawdziwa herbatą rooibos, warto zainwestować w zakup tego napoju. Przeciwdziała i leczy, a jej właściwości są wspaniałe. Dzięki niej poprawi się nie tylko nasza cera, lecz także kości, zdrowie i koncentracja.

Nie czekaj- przejdź do serwisu, by otrzymać ciekawe fakty na opisywany w artykule temat. Oczekujemy na twą recenzję!

To niesamowite ile może zdziałać jeden napój – wykorzystajmy to.