Najpopularniejsze błędy żywieniowe, zatem czego unikać, aby cieszyć się świetnym zdrowiem oraz szczupłą figurą

Każdy z nas chciałby mieć znakomite zdrowie i smukłą sylwetkę. Chociaż tego chcemy i za tym dążymy, to cały czas robimy te same błędy żywieniowe, jakie oddalają nas od urzeczywistnienia celu. Czego więc w związku z powyższym musimy unikać?

Kanapka z karczochem

Autor: Scandic Food
Źródło: Scandic Food
Nade wszystko nie można się przejadać. Zdecydowanie lepsze dla naszego organizmu i naszego humoru są częstsze, lecz niewielkie posiłki, ponieważ nie radzi on sobie zbyt odpowiednio ze spalaniem ogromnej ilości kalorii w jednej, poważnej dawce. Toteż darujmy sobie kolejną dokładkę na obiad – wystarczy to, co włożymy sobie na początku. Nie potrzeba dodatkowej łyżki ziemniaków czy usmażonego na oleju kotleta. Jeśli ciężko nam pomniejszyć porcje, należyty będzie niewielki talerz, na jakim po prostu nie zmieści nam się zbyt wiele. Po drugie powinniśmy jeść powoli. Jedzenie na szybko szkodzi, a w szczególności cierpi na tym żołądek, który później może boleć. Poza tym kanapek, słodkich bułek czy innych rarytasów przekąszanych na przykład w autobusie nie traktujemy jako posiłku i zaraz i tak weźmiemy coś lepszego, więc lepiej jest ograniczać nadmienione przyjemności – dbam-o-siebie.pl. Chyba że będziemy zajadać marchewkę bądź selera. Słone przekąski oraz słodkie rarytasy obowiązkowo powinniśmy odstawić, ponieważ codziennie nazbiera się z nich niesłychanie dużo niepotrzebnych kalorii, które tylko powiększą nasz brzuszek bądź co gorsze wejdą w boczki, których i tak nie możemy się pozbyć. Nie pijmy słodkich, gazowanych napojów. Trzeba pić wodę, choć dwa litry dziennie, a zamiast jednej szklanki możemy napić się świetnego, naturalnego soku. Soki są niezrównanie zdrowe dla naszego organizmu. Naprawdę poważnym błędem jest też opuszczanie śniadania. To kluczowy posiłek dnia, toteż wstańmy wcześniej, lecz nigdy o nim nie zapominajmy.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominając o powyżej opisanych zasadach prościej ci będzie mieć figurę, o jakiej marzysz. A i pozbywając się niewłaściwych zwyczajów dostrzeżesz, że czujesz się dużo lepiej (dbam-o-siebie.pl/alfabet-zdrowia-dorsz/). Dobrze trzymać się niniejszych nawyków oraz wpoić je swej rodzinie, aby zdrowie przychodnia życie nowy dwór cały czas wam dopisywało, jak również nigdy go nie będzie brak, a o to przecież chodzi w naszym naszym życiu na co dzień.