Najlepszy sok z pokrzywy – sprawdź również inne zdrowe soki!

Pokrzywa to nie jedynie zielsko. Od stuleci traktowana jest z uszanowaniem ze względu na przymioty medyczne i wartości odżywcze. Sok z pokrzywy mieści dużo cennych witamin, mikroelementów i soli mineralnych pomocnych w wielu chorobach. Od dawna stosowana jest w medycynie naturalnej.

zajrzyj koniecznie

Autor: stanze
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej na wiosnę z pokrzywy przygotowywano zupę. Dzisiaj gospodynie dorzucają do karmy dla zwierzaków jej rozdrobnione drobno liście. Medycyna ludowa zachęca, żeby przy wiosennym zmęczeniu popijać co dzień na wzmocnienie sok ze niedawno zerwanych pokrzyw.

Sok z pokrzywy to autentyczna skarbnica aktywnych związków niezbędnych do harmonijnego funkcjonowania naszego ustroju (dowiedz się szczegółów – ).

Sprawdź, czy następny link jest tym, czego teraz poszukujesz. Zapewne niezwykle będzie mógł pomóc Ci w Twym projekcie, który aktualnie robisz. Sprawdź, naprawdę warto!

Specjaliści zajmujący się ziołolecznictwem uważają ją wprost za naturalny antybiotyk. Jest to jeden z najbardziej cennych surowców stosowanych w fitoterapii. Zawiera liczne kwasy organiczne, witaminy C, K, B2, flawonoidy, olejki eteryczne, sole mineralne, garbniki przydatne w leczeniu wielu chorób.

Regularne picie soku z pokrzywy zdecydowanie wzmaga wydalanie z moczem chlorków, mocznika i pozostałych złych produktów przemiany materii. Z tego powodu pokrzywa uchodzi za lek oczyszczający krew. Działa również przeciwkrwotocznie, zmniejsza ciśnienie krwi. Dzięki zawartości witamin i soli mineralnych, jest w stanie wzbogacić występujące w okresie wiosennym nieduże braki takich pierwiastków. Zaleca się sok z pokrzywy w wypadku leczenia uszkodzeń tkanki wątroby, kamicy moczowej, a również w zmniejszaniu drobnym krwawieniom z naczyń włosowatych w przewodzie pokarmowym, przy niskim poziomie hemoglobiny i niedostatkach czerwonych ciałek krwi.

Sok z pokrzywy

Źródło: http://www.flickr.com
Kwas pantotenowy, jakiego duże ilości zawarte są w pokrzywie sprawia, że sok z niej ujawnia własności przeciwzapalne, aktywujące regenerację tkanek. W medycynie ludowej stosowany jest do kuracji oparzelin, czyraków nóg, ropnych chorób cery, w leczeniach związanych z wypadaniem włosów, jako medykament przeciwbiegunkowy, wiatropędny, a także środek wykrztuśny (źródło). Sok z pokrzywy jest bez trudu przyswajalny, pije się go po rozrzedzeniu w ciepłej wodzie.