Na czym polega laserowa korekta upośledzeń wzroku, glaukomy, zaćmy, schorzeń siatkówki?

Dziś trudno sobie wyobrazić chirurgię oczu bez lasera. Jest sterylny i dokładny. W ułamku sekundy likwiduje komórki, na jakie został nacelowany – niszczona tkanka zwyczajnie wyparowuje.

herbaty
Żadnej krwi, żadnych defektów sąsiednich tkanek. Możemy nim korygować wady wzroku, leczyć kataraktę, glaukomę oraz choroby siatkówki. A do dokonania zabiegu zazwyczaj starczy znieczulenie oka kropelkami.
Produkty z dużą zawartością wapnia, osteoporoza

Autor: Primavika
Źródło: Primavika

Leczenie siatkówki oka. Gdyby nie laser, nie dałoby się też powstrzymać straty wzroku spowodowanej zmianami w siatkówce oczu. Najczęściej są to przemiany na tle cukrzycy. Pierwotnie choroba powoduje uszkodzenie drobnych naczyń siatkówki, czego skutkiem jest powstanie sfer niedokrwienia. Efektem tego są proliferacje naczyń, którym akompaniują nawracające krwawienia oraz odwarstwienie siatkówki oka. Ujawnienie się zmian wskazujących na zaczynające się niedotlenienie siatkówki oka, co w przyszłości zagraża powstaniem nowych nieprawidłowych naczyń jak też krwotoków do ciała szklistego, wskazana wówczas jest operacja laserowa oczu cena której jest dość wysoka. W wypadku niewielkich zmian przeprowadza się fotokoagulację ogniskową, której zamysłem jest bezpośrednie zniszczenie uszkodzonych fragmentów układu naczyniowego dna oka. Przy zmianach bardziej zaawansowanych wykorzystywana bywa fotokoagulacja rozsiana. W zależności od typu zabiegu a także części oka, która ma być mu poddana, wykorzystuje się lasery o różnorodnej długości fal.

Do operacji siatkówki z przyczyn powikłań cukrzycy jak też chorób naczyniowych służy laser argonowy.

Opracowaliśmy artykuł o zbliżonej tematyce. Jest on na nowej witrynie. Kliknij więc w poniższy link i dowiedz się szczegółów (http://szkola-terapeutyczna.pl/) z tym powiązanych.

Najsporzej zabiegów przeprowadzanych jest z pomocą lasera excimerowego. Stosuje się go do operacji korygujących krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm.