Pierwsza faza, zwana fazą wstępną, charakteryzuje się wystąpieniem uzależnienia psychicznego. Chory już nie pije tylko na imprezach, lecz także w celu poprawienia humoru. Raczej się nie upija oraz stara się mieć kontrolę, lecz szuka sytuacji, w których może sięgnąć po kieliszek. Choroba alkoholowa w drugiej fazie, zwanej fazą ostrzegawczą, to jeszcze większa ochota picia alkoholu, który staje się wypróbowanym środkiem na dobry nastrój oraz rozprężenie. Picie nie jest już kontrolowane, za każdym razem chory upija się oraz wielokrotnie urywa mu się film. Nie potrafi odmówić alkoholu oraz stara się inicjować sytuacje, w jakich będzie się mógł go napić, a jeśli mu się to nie uda, pije samotnie, w ukryciu, na przykład przed przyjęciem, aby mieć radosny humor. W trzeciej fazie – krytycznej – już jeden kieliszek powoduje pragnienie picia, niejednokrotnie odczuwane jako fizyczny przymus. Uzależniony pije coraz częściej oraz coraz więcej, także w obecności bliskich. Alkoholik zaczyna szukać usprawiedliwień na wszelkie możliwe sposoby, by ponownie sięgnąć po kieliszek, a jednocześnie traci szacunek do samego siebie. Rodzina nie dostrzegając rozwiązania niniejszego kłopotu z wolna wycofuje się z życia społecznego, szczególnie że osoba pijąca zaczyna agresywnie się zachowywać. Ciągi picia mogą wydłużać się do tygodni, a nawet miesięcy – prześledź tutaj.
Omawiana sugestia okazała się dla Ciebie użyteczna? W takiej sytuacji sprawdź poza tym inne podobne posty i zobacz więcej wskazówek tutaj (http://timefordentist.pl/uslugi/chirurgia-stomatologiczna/).
Ostatni etap to faza przewlekła, w której uzależniony pije bezustannie oraz bez znaczenia jest dla niego miejsce. Pokazują się objawy abstynencyjne oraz psychozy alkoholowe. Ostatnia faza to również ostatni moment, aby podjąć leczenie, w przeciwnym wypadku uzależniona osoba może utracić nie jedynie zdrowie, ale także życie. Trzeba zaoferować swoje wsparcie oraz razem mierzyć się z niniejszą ciężką chorobą.