Mezoterapia to głównie zabieg odmładzający. Dzięki niemu możemy zregenerować skórę. Wachlarz działania jest jednakże bardzo duży, i prócz poprawienia elastyczności lub zapobieganiu starzeniu się skróty, staje się doskonały także w walce z łysieniem i działa przeciwtrądzikowo. Jeśli zostanie użyta fosfatydylocholina, czyli środek pomagający w redukowaniu tkanki tłuszczowej, mezoterapia pomoże też w zwalczaniu cellulitu.
W dodatku zabieg może usunąć rozstępy. Zabieg polega na wprowadzaniu w naskórek różnych składników aktywnych, na przykład kwasu hialuronowego, witamin czy aminokwasów. Niewielkie dawki wprowadzane są pod skórę za pomocą igiełek, które stworzą kanaliki.
Dochodzisz do wniosku, że warto byłoby powiększyć swoją wiedzę na objaśniany tu temat? Kliknij zatem na ten link i przeczytaj więcej opinii na ten temat.
W nich właśnie następuje natychmiastowe wchłanianie środków. W tym momencie rozpoczynają one swoje działanie.
Z pewnością zajmują Cię inne newsy (https://terapiamanawa.pl/leczenie-depresji-i-nerwic/). Z przyjemnością namawiamy Cię do naszego następnego artykułu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Należy tylko kliknąć w link.
Zabieg nie jest bolesny, przypomina nieco pobranie szczepionki, jednak istnieje możliwość znieczulenia skóry, wtedy jest on całkowicie bezbolesny.
Igiełki do mezoterapii to kaniule. Nie mają one tradycyjnego, ostrego zakończenia, natomiast wtrysk znajduje się z boku (kaniule do mezoterapii). Użycie tej igły pomniejsza ryzyko zakażeń i sprawia, że zabieg jest zdecydowanie szybszy oraz dokładniejszy. W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg? Przede wszystkim brane pod uwagę są wszelkie możliwe przeciwwskazania. Z mezoterapii musi zrezygnować osoba chora na epilepsję, posiadająca rozrusznik serca, opryszczkę czy trądzik oraz kobiety w ciąży. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie do przeprowadzenia zabiegu, należy na tydzień przed nim odstawić Aspirynę albo inne lekarstwa, które rozrzedzają krew.
Dodatkowo gdy mamy skłonność do sińców należy zażywać przed zabiegiem witaminę K. Pierwszym etapem jest oczyszczenie skóry bardzo delikatnym mleczkiem do demakijażu, następnie żeby skóra lepiej absorbowała wykorzystuje się peelingi oraz kwasy owocowe. Po nich przystępujemy do zabiegu, a po jego zakończeniu skóra jest łagodzona chłodzącymi maskami lub masażem. Warto wiedzieć, że po mezoterapii może powstać obrzęk i małe uwypuklenia.
Czy istnieje alternatywa dla osób, które panicznie boją się igieł? Tak! Dostępna jest mezoterapia bezigłowa. Po niej nie ma ryzyka zapaleń i jest to metoda całkowicie bezinwazyjna. Czujemy tylko delikatne mrowienie, w związku z tym istnieje świetna metoda dla ludzi, którzy nie wyobrażają sobie stosowania igieł.