Ludzki wzrok to fenomenalny zmysł. Odbieramy dzięki niemu aż 80% informacji z otoczenia. Aż strach pomyśleć, co byłoby, gdybyśmy nagle zaczęli mieć zniekształcone postrzeganie lub zupełnie byśmy stracili wzrok.
Niestety w praktyce zbytnio nie dbamy o nasze oczy, bagatelizujemy też jakieś pozornie niewielkie symptomy. Z tego też powodu powinniśmy bardzo troszczyć się o taki organ, gdyż jest on narażony na wiele dolegliwości. Niestety niezwykle często spotykane są choroby siatkówki oka, czyli cienkiej warstwy, która powleka wnętrze gałki ocznej. Jedną z takich przypadłości jest choroba Stargardta, zatem młodzieńcze zwyrodnienie plamki. Objawy tej przypadłości, to zamazane i zniekształcone widzenie, brak zdolności patrzenia przy słabszym oświetleniu, trudności w rozpoznawaniu twarzy czy przy czytaniu. Na bardziej zaawansowanych etapach schorzenia możliwa jest strata zdolności rozróżniania kolorów.
Źródło: http://www.flickr.com
Inną chorobą siatkówki oka jest zakrzep żyły oka. Do najbardziej popularnych czynników ryzyka zalicza się wiek powyżej 65 lat, dolegliwości ogólnoustrojowe, hiperlipidemia, otyłość, palenie tytoniu czy też nadciśnienie. Przypadłość tę mogłyby także wywoływać czynniki miejscowe, zatem m.in.
Kliknij tu, sprawdź ofertę (http://rehabi-rehabi.pl/stolik-przylozkowy) naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo konkurencyjne ceny, zatem się nie rozczarujesz!
nadwzroczność, jaskra czy stany zapalne oczu. Nie wszystkie choroby siatkówki oka jesteśmy w stanie wyleczyć, jednak niektóre z nich możemy zahamować, z tego też powodu w razie pojawienia się dowolnych zaburzeń widzenia, musimy natychmiast pójść do kliniki okulistycznej.
Jeszcze inną chorobą tej części ciała jest zwyrodnienie plamki żółtej. Występują dwie wersje tego schorzenia: sucha i morka. Niestety to także jest dolegliwość, której nie można całkowicie wyleczyć.