koktajle

Najlepsze koktajle na lato

W tym roku rzeczywiście nie do końca nas wiosna rozpieszcza. Ale jeśli tylko pojawią się na horyzoncie nieco cieplejsze dni, to od razu chce nam się korzystać z uroków pięknej wiosny. A już na pewno takich dni będzie zdecydowanie więcej podczas tegorocznego lata. Jak możemy sobie urozmaicić takie piękne, słoneczne godziny? Na pewno robiąc sobie przepyszne i kolorowe koktajle najlepsze na wiosnę i lato.

Chyba nie trzeba mówić, że już z nadejściem maja, a także czerwca w sklepach, na ryneczkach, oraz w przydomowych ogródkach zaczynają pojawiać się różnego typu owoce. Jeśli nie możemy doczekać się owoców sezonowych, to takie koktajle z powodzeniem można robić na przykład z owoców dostępnych przez cały rok. Do nich zaliczają się chociażby przepyszne i smaczne banany. Można wymieszać je samodzielnie, ponieważ są bardzo miękkie i pożywne. Ale jeszcze lepiej smakują, jeśli połączy się je z mlekiem, słodką śmietanką bądź też naturalnym jogurtem. A może koktajl pomarańczowy? Czemu nie! Na pewno przyniesie prawdziwe orzeźwienie w upalne dni. Jeśli chce Ci się bardzo pić, to doskonałą propozycją będzie na przykład koktajl arbuzowy z dodatkiem soku z limonki. Jest to koktajl, który nie będzie aż tak gęsty, jak te napoje z innych przepisów.

Ale na pewno będzie przyjemnie słodki i fantastycznie ukoi pragnienie. Do najpopularniejszych koktajlów zalicza się przepis na bazie truskawek. Tutaj wystarczy mieć truskawki i odrobinę słodkiej śmietanki. Jeśli chcemy zadbać o dietetyczne produkty. To bez żadnego problemu słodką śmietankę możemy zastąpić jogurtem naturalnym bez cukru. A do posłodzenia wystarczy dodać odrobinę miodu. Okazuje się, że koktajle wcale nie muszą się ograniczać wyłącznie do blendowanych owoców. Świetnie w tym celu nadają się także warzywa. Często stosują je osoby będące na diecie. Które chcą urozmaicić sobie dietę, a niekoniecznie lubią chrupać buraka bądź brukselkę. Koktajle ogórkowe z orzechami? A może połączenie marchewki z dynią? Przepisów na pewno jest bardzo dużo.

Źródło: smaczny.pl