Wszystko o laserowej korekcji wzroku

Zabiegi laserowej korekcji wzroku są coraz bardziej popularne. Wszystko dzięki temu, iż ich ceny spadają, zaś komfort wynikający z odzyskania dobrego wzroku i pozbycia się szkieł kontaktowych czy też okularów naprawdę wart jest zachodu.

aminokwasy bcaa

Autor: fbb.pl
Źródło: fbb.pl
Laserowe leczenie chorób oka jest możliwe od niedawna. Powszechne stosowanie lasera w okulistyce to początki lat 80. ubiegłego stulecia.

Jeśli zaprezentowany artykuł zabrał Cię w niepoznany obszar wiedzy, to świetnie się składa, ponieważ możesz poznać pozostałe informacje tutaj (http://hipokrates-olesnica.pl/stomatolog/) – wejdź na ten odnośnik i poczytaj więcej.

Jednakże pierwsze próby wykorzystania jego potencjału pojawiły się z początkiem lat 60. Polska była jednym z pierwszych krajów w Europie, jakie stosowały laser w okulistyce. Dziś okuliści wykorzystują kilka rodzajów laserów, a dobór przyrządu zależy od typu zabiegu a także części oka, która ma być poddana leczeniu. Chociaż może to brzmieć paradoksalnie, lasery leczą przez niszczenie. Upraszczając temat, lasery prędko jak też precyzyjnie likwidują komórki, w które pozostały wycelowane, zaś laserowana tkanka odparowuje.

Z reguły laser jest wykorzystywany do likwidowania krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu. Istotą zabiegów jest wymodelowanie za pomocą lasera rogówki, a więc najbardziej zewnętrznej, przeźroczystej warstewki oka. Zabieg uwalnia pacjentów od noszenia okularów, lecz nie u każdego możemy go przeprowadzić. Kwalifikację poprzedza seria badań. Pacjent powinien mieć skończone 21 lat. W jaki sposób przebiega zabieg? Zakończenie urządzenia przysysa się do rogówki oka, spłaszczając ją. W następnej kolejności laser sam odcina nabłonek rogówki, pozostawiając nieduży fragment nietknięty. Chirurg Jacek Janicki – (stenoza kręgosłupa) wchodzi specjalną szpatułką pod nacięcie i odkłada na bok nabłonek.

Potem na odsłonięte głębsze warstwy rogówki oddziałuje laser, jaki modeluje ją tak, aby pozbyć się wady . Tak pokrótce przedstawia się laserowa korekcja wzroku cena jakiej to obecnie blisko 2000 – 3000 złotych.