Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że by zachować smukłą sylwetkę, powinniśmy kilka razy w tygodniu ćwiczyć

W zdrowym ciele zdrowy duch — tak mówi mądre polskie przysłowie. Jest ono w zupełności prawdziwe.
ćwiczenia wydają się być jednym z ważniejszych czynników, które pomagają nam mieć szczupłą sylwetkę oraz zdrowie na wiele lat.

krem

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie, którzy trenują dość często, przyznają, że plusów płynących z tego rodzaju treningu jest o wiele więcej. Podczas wysiłku fizycznego pojawia się w organizmie endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie trzeba się zatem opychać słodyczami, by poczuć zadowolenie. Codzienne treningi mają więc wpływ pozytywnie na naszą psychikę i na nasze ciało. Kolejne plusy. Dlaczego zatem jest tak wiele osób, które za każdym razem próbują wymigać się od jakiejkolwiek aktywności fizycznej? Zapewne jest to wina lenistwa, które zostało utrwalone przez całe życie. Jeżeli ktoś ciągle siedział przed telewizorem, to niełatwo mu będzie zmotywować się do ruchu. Musimy zatem mocno się zmotywować, nie przesuwać treningu na tzw. wieczne jutro i zacząć niewielkimi kroczkami. Nie należy przy pierwszym treningu żądać od siebie zbyt dużo, bo można zrobić sobie krzywdę. Z tego powodu powinniśmy rozkręcać się stopniowo. Możemy wybrać indywidualne treningi takie jak basen albo jazda na rowerze. Jeśli jednak lepiej odnajdujemy się w grupie i jesteśmy wówczas bardziej zmotywowani do regularnych treningów, to powinniśmy zapisać się przykładowo na aerobik czy zumbę.

Dla osób, które wolą coś spokojniejszego, rewelacyjnym wyjściem może być przykładowo joga. Rozciągniemy swe mięśnie oraz zaczniemy tracić nadprogramowe kilogramy.