W jaki sposób troszczyć się o zęby? Podstawowe wytyczne

Promienny uśmiech prezentujący białe ząbki to nie tylko przymiot człowieka sukcesu, ale i marzenie niejednej z nas.
Przeciwdziałanie próchnicy a także innym schorzeniom ząbków polega zawsze na tym samym – najważniejszą rolę gra tutaj powszednia higiena jamy ustnej.

klinika stomatologiczna

Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu

Istotne jest także zredukowanie spożycia produktów mieszczących cukier, jako że jest on podstawowym pożywieniem mikroorganizmów próchnicotwórczych. Codziennym a także znanym od dawna zabiegiem jest czyszczenie zębów szczoteczką a także pastą przez blisko 3 minuty – co najmniej dwa razy na dzień, a najlepiej po każdym posiłku. Możemy używać elektrycznej szczoteczki bądź manualnej, wybór należy do nas – stomatolodzy mówią, że każda z nich bardzo dobrze spełnia swe zadanie, jeśli tylko myjemy ząbki odpowiednio długo jak też wykonujemy to dokładnie.
Zielone jabłka, dieta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Szczoteczkę trzeba wymieniać co kwartał, bowiem po tym okresie traci ona swe pierwotne własności, włosie odkształca się a także gorzej czyści ząbki. Liczne mikroorganizmy razem z cząsteczkami jedzenia zbierają się również na języku oraz tworzą osad, jaki musimy wyeliminować. Niektóre szczotki do zębów mają na główce ponadplanową powierzchnię czyszczącą, jaka określona jest właśnie do tego celu.

Przeczytaj bez wahania ten udostępniony (http://novamedis.pl/pasozyty-patogeny-testy-odciazanie/) materiał. Opisuje on podobną problematykę, więc na pewno także będzie dla Ciebie ciekawy.

Szczoteczka jednak nie wyczyści gruntownie wszelkich międzyzębowych przestrzeni, szczególnie, gdy zęby znajdują się bardzo blisko siebie. Do takowych zadań służy nić stomatologiczna, często fluorowana, której używamy przed lub po szczotkowaniu ząbków.

Każdą powierzchnię międzyzębową powinniśmy czyścić nieużywaną częścią nici, aby nie przenosić mikroorganizmów w następne miejsca. Klinika stomatologiczna jest miejscem, jakie powinniśmy odwiedzić minimum raz na pół roku.