Usuwanie różnych chorób za pomocą światła

Światło jest niezwykle ważnym elementem ludzkiego życia. Faktem jest, że w zasadzie bez światła nie mogłoby istnieć życie. Bez wątpienia faktem jest, że ludzie żyjący w miejscach, które mają ograniczony dostęp światła słonecznego w ciągu roku, mają o wiele większe zagrożenie zachorowaniem przykładowo na depresję. Z tej przyczyny dostęp do naturalnego światła i ciepła słonecznego jest tak ważny. Przykładowo w Polsce, która leży w obrębie klimatu umiarkowanego, zdarza się, że w ciągu roku jest duża liczba dni gdy słońce jest niewidoczne.

lampa

Autor: Swadilfari
Źródło: http://www.flickr.com
Skutkuje to sporym obniżeniem nastroju, a nawet depresją. Będzie to tak zwana depresja sezonowa lub zimowa, biorąca się właśnie z niedostatku ciepła i promieni słonecznych. Objawia się przede wszystkim rozregulowanym trybem dnia i nocy, co wywołuje zakłócenia w zegarze biologicznym i obniżenie samopoczucia i zdrowia. Człowiek chory na tego typu depresję czuje zniechęcenie do codziennych obowiązków i do rzeczywistości. Jest jednak na to sposób, o którym wspominano już w starożytności.

Leczenie za pomocą światła w walce z zaburzeniami

Na chwilę obecną dostępne są metody radzenia sobie z różnymi schorzeniami za pomocą światła. Wykorzystywane jest ono również w rehabilitacji, na przykład do naświetlania po części porażonych części ciała. Światło ma także wielkie zasługi w walce z wspomnianą depresją sezonową. Jako że związana jest on z niedostatkiem promieni słonecznych, stworzono specjalne urządzenie – jest to lampa antydepresyjna (zobacz dodatkowe informacje na ilumina.pl). Urządzenie to ma za zadanie emitować bardzo mocne światło przypominające światło słoneczne. Pacjent musi spędzać przed lampą codziennie tyle czasu, ile zaleci lekarz.

fototerapia

Dobre skutki stosowania

Nadal zwłaszcza w Polsce wielu ludzi nie wierzy w efekty tak zwanej fototerapii. W rzeczywistości jej korzystne wpływy na ludzkie zdrowie i kondycję zostały udowodnione przez specjalistów. Odbywanie zaleconych przez specjalistę sesji z lampą antydepresyjną umożliwia zrelaksowanie się i odstresowania, a później także na poprawę trybu dnia.

Czy spodobała Ci się istotna treść w powyższym tekście? Masz ochotę na jeszcze? Zatem namawiamy Cię do sprawdzenia naszej nowej witryny.

Wykazano także, że taka terapia jest bardzo pomocna dla osób, które cierpią z powodu częstych zmian stref czasowych spowodowanych podróżami samolotem.