Sucha i swędząca skóra – co robić?

Sucha i częstokroć swędząca skóra w czasie jesienno-zimowym, to nieszczęście dla wielu osób. Przeczytaj, w jaki sposób można pomóc przesuszonemu ciału. Sezon zimowy może być prawdziwym koszmarem dla skóry. Obniżona wilgotność powietrza powoduje, że skóra robi się sucha a także często pojawia się swędzenie, które silnie potrafi uprzykrzyć nam życie.

Dlatego właśnie w tym okresie skóra potrzebuje wyjątkowej troski, należytej dawki pielęgnacji. Zobacz, w jaki sposób możesz pomóc suchej skórze!

leki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Zwracaj uwagę na środki myjące. W czasie grzewczym używaj jedynie tych, które zwilżają skórę. Zaprzestań wykorzystywania dawnych kosmetyków, zastąp je tymi określanymi jako hypoalergiczne. Zrezygnuj z płynów do kąpieli, owe bardzo wysuszają naskórek. Miast tego, do wody można dodać parę kropli oliwy z oliwek czy oliwki dla osesków. Sucha skóra nie lubi gorącej wody. Zrezygnuj więc z gorących kąpieli jak też natrysków. Woda powinna mieć temperaturę umiarkowaną, nie przekraczającą 35 st. C. Wykorzystuj balsamy nawilżające po każdym myciu. Najlepsze będą te przeznaczone do skóry suchej czy emulsje dla osesków. Warto zwrócić uwagę na skład kosmetyków i dobierać te, które zawierają substancje utrzymujące wilgoć, np: pantenol, gliceryna. Balsamy i kremy najodpowiedniej nakładać na trochę wilgotną skórę, dzięki temu większa ilość wilgoci zostanie w naskórku.

Skóry nie należy pocierać ręcznikiem, a jedynie delikatnie osuszać przykładając ręcznik do skóry miejsce przy miejscu. Nie bagatelizuj świądu skóry. Swędząca skóra może być oznaką poważnych chorób, jak np. cukrzyca.

żel

Źródło: pixabay.com

Jeżeli cierpisz na łuszczycę albo egzemę przydać ci się może Mediderm emulsja do kąpieli. To emulsja do kąpieli określona dla osób chorych na łuszczycę, egzemę a także atopowe zapalenie skóry. Mediderm bath na długo natłuszcza zmniejszając napięcie a także nadmierne złuszczanie się skóry. Regeneruje naturalny płaszcz lipidowy przez co zapobiega stracie wody i poprawia nawilżenie nawet w najgłębszych powłokach naskórka, minimalizując suchość.

Ta oferta laser frakcyjny co2 w klinice Dermamed jest niezwykle interesująca i jeśli szukasz więcej wiadomości na opisywaną tu kwestię, to znajdziesz je tutaj.

Mediderm emulsja do kąpieli nie mieści substratów zapachowych oraz barwników. Więcej informacji: Świat Leku. Po ablucji zastosuj Linomag maść. Wskazana jest ona jednostkom cierpiącym na choroby skóry, zbytnią suchość skóry, odparzenia, łuszczyca. Możesz stosować do codziennej pielęgnacji skóry noworodków.