Skłonna do alergii skóra głowy

Zazwyczaj mówi się o dbaniu o włosy, jakie odżywki do włosów, pianki są najlepsze do odpowiedniego rodzaju włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Odżywki w ofercie lokikoki.plPodejmowane są również kwestie porównania urządzeń do modelowania, jak suszarki czy maszynki.

Zaciekawiło Cię to zdanie? Jeżeli tak, to z przyjemnością chcielibyśmy Cię poinformować, że kolejny interesujący wpis (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/) czeka na Ciebie na dalszej witrynie – zanurz się w niej z przyjemnością.

Mało jednak mówi się o pielęgnacji skóry głowy, która jest równie istotna, jeśli nie ważniejsza od włosów. To od jej kondycji zależy jak szybko wzrastają włosy, czy są sprężyste i silne.

Skóra głowy to nic innego, jak głębsza warstwa naszej skóry pod włosami, stąd też może być słabo odżywiona, pozbawiona wody, starzeć się, tak jak nasza pozostała skóra. Wrażliwa skóra głowy, tak samo jak skóra twarzy, cechuje się objawianiem zaczerwienienia i przesuszenia oraz utratą warstwy ochronnej o kwaśnym odczynie – zrównoważonej mieszaniny hydrolipidów, która ma działanie jak naturalny składnik ochronny skóry.

Przyczyny bywają rozmaite, zależeć mogą od aplikacji różnych zabiegów chemicznych jak np. trwała, farbowanie włosów, prostownice czy nawet polecane maszynki do golenia, a nawet od wpływu otoczenia, takich jak zbyt niskie temperatury powietrza i zanieczyszczenia. Chociaż niestety za ciepłe powietrze otrzymujemy od suszarki do włosów w sklepie mało znanych firm.Dodatkowo w liczą się czynniki uwarunkowanie genetycznie, które warunkują posiadanie delikatnej powłoki skórnej, co powoduje, że skóra głowy jest bardziej narażona na podrażnienia.

Jeśli zaobserwowaliście u siebie wyżej wymienione objawy, należy sięgnąć po profesjonalne produkty przeznaczone do delikatnej skóry głowy, które skutecznie usuną te nieprzyjemne dolegliwości.

Źródło: Lokikoki.pl