O wzrok należy dbać w każdym wieku

Biorąc pod uwagę, jak ważki jest sokoli wzrok, dbanie o niego winno być elementem codziennych czynności. Obojętnie na wiek, pielęgnacja wzroku jest niesłychanie istotna. Oto najistotniejsze rady, jakie pozwolą ci zachować sokoli wzrok.

oczy

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Od dawien wiemy, iż witaminka A jest to podwalina zdrowych oczu. Marchew, słodkie ziemniaki, masło, jarmuż, jajka, papaja, groch, nabiał jak też dynia to parę przykładów źródeł tej witaminki. Kwasy tłuszczowe omega-3, cynk, witamina E też oddziałują pozytywnie na nasze oczy. Palenie tytoniu to jedna z nadrzędnych przyczyn katarakty a także uszkodzenia tak zwanej centralnej siatkówki, w wyniku czego może dojść do starczego zwyrodnienia plamki.

Niesłychanie pasjonujący tekst, prawda? Jeżeli także tak uważasz, to kliknij na inne pomocne materiały (https://www.asterion.com.pl/), które pochłoną Cię kompletnie.

Ćmienie także niekorzystnie oddziaływa na nerw wzrokowy. Spróbuj zatem rzucić papierosy.

Promienie słońca, kurz mogą wywoływać choroby oczu. Ważne jest zatem, ażeby właściwie je ochraniać – używaj okularów z dobrym filtrem UV oraz przemywaj oczy chłodną wodą po powrocie do budynku. Gdy twa praca może spowodować uszkodzenia oczu, koniecznie wkładaj okulary ochronne. Monitor peceta musi znajdować się minimum 20 cm od oka. Nierzadko również zapominamy mrugać, podczas gdy pracujemy przy kompie. Co godzinę spojrzyj w inne miejsce niż monitor komputera a także wykonaj ćwiczenia, takie jak dla przykładu obracanie gałek ocznych czy też powolne mruganie. Można również najzwyczajniej wybrać się na króciutki spacerek. Jeżeli masz mniej aniżeli 50 lat, odwiedź lekarza co rok.

Kiedy jednakże masz więcej aniżeli pięćdziesiąt lat, rób to dwa razy do roku. Nawet gdy nosisz binokle lub nie masz problemów z spoglądaniem z bliska czy też daleka, nadzwyczaj istotne jest, ażeby chodzić na badania profilaktyczne do okulisty.