Nietrzymanie moczu jako przejaw błędnej funkcjonalności dolnych dróg moczowych

Kłopot nietrzymania moczu nie jest następstwem starzenia się organizmu. Dotyczy zarówno panów, jak i kobiet i jest to oznaka nieharmonijnej funkcjonalności dolnych dróg moczowych, czyli pęcherza, zwieracza i cewki moczowej.

Tatuaż, tatoo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
choroba może być spowodowana przez zakażenia układu moczowego, kamicę, osłabienie cewki moczowej, zejście pęcherza, zwiotczenie mięśni miednicy, otyłość i zatwardzenia. Bywa także konsekwencją zakłóceń hormonalnych, zabiegów urologicznych i odbytych porodów i zabiegów ginekologicznych.

W rezultacie mięśnie tracą gibkość i nie zwierają dosyć dokładnie przepustu pęcherza. Mocz zaczyna wyciekać wbrew woli chorego. Gdy do niekontrolowanego oddawania moczu dochodzi w trakcie kichania, śmiechu, prędkiego przemarszu, wkraczania po schodach, czy pochylania się, mówimy o wysiłkowym nietrzymaniu moczu.
Nową metodą leczenia tej dolegliwości jest laserowa terapia nietrzymania moczu – nietrzymanie moczu leczenie laserem. Nietrzymanie moczu leczenie laserem jest zabiegiem bezbolesnym trwającym krótko i zapewniający zadowalające rezultaty. Kuracja jest dedykowana przeważnie kobietom w młodszym wieku, które borykają się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu w stopniu łagodnym i umiarkowanym.
Zabiegi z użyciem lasera są coraz nagminniej używane w Polsce – obkurczanie pochwy. Obkurczanie pochwy tą procedurą przynosi gwarancję dokonania operacji w sposób dokładny, bez krwawienia, bezbolesny.

Obkurczanie pochwy metodą laserową zapewnia prędkie zabliźnianie tkanek, nadzwyczaj prędki proces zdrowienia.
Takiego typu laser skonstruowany został z myślą o zabiegach na obszarze delikatnych okolic intymnych charakteryzujących się niezwykle dużym ukrwieniem.