Na co zwrócić uwagę wybierając fotel masujący

Jeżeli mamy siedzącą pracę, lub intensywnie uprawiamy sport zwykle przydaje się nam masaż. Naturalnie są to inne masaże. W odmienny sposób masowany będzie pracownik biurowy, który cierpi na ból kręgosłupa od dużej liczby godzin siedzenia w niewygodnej pozycji przed komputerem, a inaczej masowany będzie na przykład biegacz, któremu trzeba rozluźnienia mięśni po ćwiczeniach czy rozciągnięcia przykurczonych ścięgien.

Najlepiej jest udać się do specjalisty, który ma gabinet masażu, posiada pełne wyposażenie, jak np. stoły do masażu, różnego rodzaju sprzęty, a przede wszystkim wiedzę o tym jak należy wykonywać- masaż kraków.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w linku? To naturalnie pokrewna tematyka, zatem na pewno te artykuły także są godne zgłębienia.

To jest niezwykle istotne. Od tego zależy nasze bezpieczeństwo, masażem zrobionym w niewłaściwy sposób można naprawdę sporo szkód wyrządzić.

masażysta podczas pracy

Autor: TijsB
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nie mamy chęci dosłownie oddawać się w ręce specjalisty pomyślmy nad innym wyjściem. Wybierając tego rodzaju urządzenie musimy sprawdzić kilka rzeczy. Przede wszystkim programy masujące. Zwykle jest ich parę, skupiają się na kilku okolicach ciała – może to być szyja, plecy, nogi czy ramiona. Należy mieć również możliwość wyboru mocy masażu, tak, żeby był przyjemny. Kolejna kwestia – koszty. Oczywiście fotele mogą być różnego typu, tańsze i droższe.

Intryguje Cię ta tematyka? Jeśli tak, to bez wahania kliknij ten link – ta optymalna strona (https://www.rehabilitacje.org/leczenie-skoliozy-krakow-metoda-pressio-def) na pewno również będzie godna zainteresowania.

Mają mniej lub więcej programów itp. Kupmy ten, który jest dla nas odpowiedni i na jaki nas stać. Inna sprawa – rozmiar. Wydaje się to mało znaczące, ale gdy mamy małe mieszkanie to wielki fotel do masażu je po prostu zagraci i zamiast cieszyć się fotelem będziemy się o niego obijać i denerwować z tego powodu.

Gdy nie mamy wolnej przestrzeni i oczywiście funduszy na zakup fotela zostaje nam jeszcze jedna możliwość. Maty masujące są rozwiązaniem dostępnym właściwie dla każdego. Stosunkowo tanie, możemy je położyć na fotelu, lub na ziemi. Nie potrzeba na nie miejsca, gdyż wyciągamy je tylko na czas masażu, są łatwe w obsłudze i skuteczne tak samo jak każdy inny przyrząd do masowania.

Niezbędny dla pracownika od masowania jest odbyty kurs masażu, . Oczywiście sprawdzajmy to, czy są dobrze zrobione, czy przewód został dobrze zamontowany- żeby nie wypadł po kilku użyciach. Masaż to doskonały sposób na relaks dla każdego. Niezależnie od tego jakie życie prowadzimy może pomóc nam rozluźnić mięśnie napięte z powodu stresu, albo intensywnych ćwiczeń.