Kto powinien spożywać aminokwasy BCAA oraz co one mogłyby dać?

Każda osoba, jaka trenuje na siłowni, powinna posiadać swój niezbędnik. Do tego typu obligatoryjnego zestawu możemy na pewno zaliczać suplement diety o nazwie BCAA.

apteki

Autor: Flowizm …
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak co się za tą nazwą chowa?
Są to aminokwasy, jakich nasz organizm nie może wyprodukować, z tego też powodu powinny zostać dostarczone z zewnątrz. Biorąc każdy preparat, powinniśmy być świadomi po co go zażywamy. Podstawowym działaniem preparatu o nazwie Ostrovit BCAA jest ochrona przed rozkładem komórek w naszym ciele. Zatrzymanie procesów katabolicznych jest istotnym wymogiem konstruowania masy mięśniowej. Wspomniany środek może ułatwiać organizmowi dostęp do kwasów aminowych, przez co nie ma konieczności rozkładu naszych mięśni.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, zobacz ponadto ten link. To bez wątpienia świetna treść (http://plock.centrumdemed.pl/stomatolog-stomatologia/), na której odnajdziesz podobne informacje.

Kwasy aminowe BCAA pomagają w konstrukcji tkanki w mięśniach i przyczyniają się do jeszcze lepszych wyników na siłowni.

w gabinecie okulistycznym

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Suplement diety Ostrovit BCAA mógłby znaleźć się nie tylko w szafce z uzupełnieniami diety dla osób zmagających się z katabolizmem, lecz także dla biegaczy oraz podobnych dyscyplin wytrzymałościowych. Na regałach sklepowych moglibyśmy odnaleźć dużo BCAA z domieszkami innych składników. Kluczowa pora podawania preparatu to okres około treningowy. Porcja podawana przed ćwiczeniem powinna posiadać około 5g czystego BCAA, ale w co poniektórych przypadkach używa się także dawkę o wielkości 10g. Należy tu wziąć pod uwagę budowę figury (w tym ciężar ciała), styl ćwiczeń czy też kurację żywieniową.

Zaleca się jednak używać 1-2 porcje dziennie, także w dni bez treningów. Po użyciu BCAA poprawia się wytrzymałość, skraca się czas regeneracji, a mięśnie robią się wyraźniejsze i w większym stopniu podkreślone.