Jakimi zaletami charakteryzują się licówki i jakiego rodzaju niedoskonałości można za ich pomocą zlikwidować?

Jeśli niezbyt równe jedynki, solidne przebarwienia albo przerwy między zębami sprawiają, że niezbyt chętnie się uśmiechamy, to licówki spowodują, że odzyskamy pewność siebie.
To cienkie płatki porcelanowe, które się przykleja na przednią powierzchnię zębów oraz ukrywa się w ten sposób defekty estetyczne.

zęby

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Przy użyciu licówek można rozjaśnić zęby oraz nadać im śliczny kształt i barwę. Można by również wydłużyć je i poszerzyć a także zlikwidować szpary między zębami. Licówek używa się także do małej poprawki ustawienia zębów dla przykładu w wypadku małego stłuczenia czy skręcenia przede wszystkim siekaczy dolnych. Cel ten się osiągnie, gdy wybierzemy odpowiednią grubość licówek. Jednak te nakładki nie zastąpią leczenia ortodontycznego. Licówki jest to doskonałe wyjście zarówno dla osób, które rozjaśnić pragną kolor zębów i zachować ich naturalną barwę i ukryć trwałe przebarwienia. Licówki zakłada się również w wypadku nieestetycznych bruzd lub małych uszkodzeń zębów przykładowo pęknięć, startych lub ukruszonych brzegów i rzucających się w oczy wypełnień zębów z przodu. Kiedy jednak zęby są bardzo zniszczone, stosowane są korony ceramiczne. Założenie licówek eliminują choroby dziąseł, próchnica i wady zgryzu. Licówek również nie stosuje się u ludzi z parafunkcjami zgryzowymi takimi jak zgrzytanie uzębieniem, obgryzanie paznokci czy zaciskanie zębów, gdyż wtedy bez trudu o uszkodzenia lub o odklejenie się licówek.
Za pomocą licówek odmienić można wygląd pojedynczych zębów albo całych grup zębów. Zakłada się je zazwyczaj na przednie zęby od trójki do trójki albo opieka seniora od czwórki do czwórki. Na pozostałe zęby są używane korony albo formy pośrednie między koronami a licówkami.

To wynika z tego, że licówki są w większym stopniu delikatne i obejmują jedynie zewnętrzną powierzchnię zęba, a nie powierzchnię żująca, dlatego też założenie licówek wiąże się z małą ingerencją w twarde tkanki zębów albo zupełnie z brakiem tego typu ingerencji. Podczas szlifowania jest usuwana jedynie cienka warstwa szkliwa lub ta czynność nie jest wcale przeprowadzana jeśli licówka poszerzyć lub pogrubić ma ząb.