Jakimi badaniami zajmuje się okulista i jak może wyglądać pierwsza wizyta u tego typu lekarza?

Okulista jest lekarzem, który nie tylko pokazuje w jaki sposób nosić kontaktowe soczewki i wystawia recepty na okulary.
Okulista również specjalizuje się leczeniem dolegliwości oczu i diagnozowaniem ich, a także profilaktyką.

okulistyka Toruń

Autor: ime
Źródło: http://www.sxc.hu
dermatolog

Autor: PR Solution
Okulista to doktor zarówno dzieci jak i dorosłych. Pierwszą konsultację u tego typu doktora odbyć powinny już 3 miesięczne dzieci. Podczas tej kontroli specjalista sprawdza ruchomość ocznych gałek u noworodka, bada czy dziecko nie zezuje. Ostrość wzroku mierzona jest u kilkuletnich dzieci, które zamiast odczytywania liter z tablicy, rozpoznają tylko obrazki. Jako osoby pełnoletnie niezwykle często zapominamy o wizytach u tego typu doktora jak okulista i odwiedzamy go zazwyczaj tylko wtedy, gdy zauważymy pogorszenie wzroku u siebie oraz otrzymać chcielibyśmy receptę na okulary. Należałoby jednak regularnie odwiedzać okulistę zwłaszcza, jeśli siedzimy przed komputerem.

Szukasz uzupełniających wiadomości na omawiany w tym miejscu temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej wrocław fizjoterapia a przekonasz się, że to było bardzo proste.

Mieć świadomość tego należy, że dla przykładu jaskra nie daje żadnych symptomów oraz nie ma miejsca pogorszenie widzenia. Jeżeli nie będzie wcześnie wykryta powodować może ślepotę. Jeżeli zainteresowała Cię okulistyka Toruń to miasto, w jakim znajdziesz najlepszy gabinet okulistyczny.

Wizyta u okulisty potrzebna jest, jeśli doskwiera nam pogorszenie ostrości wzroku, wielokrotne mruganie, mrużenie oczu podczas czytania, podwójne widzenie oraz częste stany zapalne spojówek oraz powiek. Okulista może leczyć choroby spojówek. Tak jak duża ilość różnych specjalistów, okulista rozpoczyna badanie od wywiadu z pacjentem. Pyta o odczuwane dolegliwości, ogólny stan zdrowia oraz przyjmowane lekarstwa. Potem za pośrednictwem okulistycznych tablic jest badana ostrość widzenia pacjenta.

Okulista może także zmierzyć ciśnienie wewnątrzgałkowe oka i określa osadzenie oraz ruchomość źrenic i gałek ocznych, a także tęczówki oraz dna oka. W przypadku wątpliwości są zlecane przez okulistę dodatkowe badania.