Jakiego rodzaju istnieją szkoły jogi oraz jak mogłyby one pomagać w życiu?

Wiele osób wie, że trenowanie jogi prowadzi do dokładniejszego zapoznania samego siebie oraz pozwala na utrzymanie dobrego zdrowia aż do późnej starości. Warto więc wybrać najlepszą metodę dla siebie.

napijmy się earl grey

Autor: Eddie
Źródło: http://www.flickr.com

Joga pochodzi z Indii, natomiast samo określenie znaczy albo „związek” lub „łączyć”. Podczas początkowych etapów nauki, joga była przekazywana drogą ustną od nauczyciela do ucznia, zaś jej podstawy były po raz pierwszy spisane w II wieku p.n.e. Funkcjonuje parę szkół nauki jogi a w najwyższym stopniu popularną jest Hathajoga. Jest to tego typu szkoła jogi, która jest najbliższa indyjskiej tradycji. Polega ona na ćwiczeniach oddechowych i na ćwiczeniu asan skoordynowanych z oddechem. Asany są przeprowadzane w ustalonej kolejności od tych najprostszych do tych najbardziej skomplikowanych. Asany te są ćwiczone pod opieką trenera, zaś seans jest zwieńczony relaksacją na leżąco. Istnieje też szkoła jogi pod nazwą Sivananda. Jest to także niezwykle tradycyjna szkoła, która posiada tego typu nazwę od nazwiska wybitnego nauczyciela jogi, który znacznie przyczynił się do jej promowania w latach 60-tych XX w.
Kolejna szkoła jogi to joga Iyengara. Ta szkoła również wzięła nazwę od nazwiska nauczyciela jogi, który zmarł w 2014 roku. Metoda ta wykorzystuje takie narzędzia jak wyprodukowane z drewna klocki albo linki. Jest to szkoła techniczna, czasami używana także jako wsparcie podczas leczenia astmy lub przy kłopotach z kręgosłupem. Metoda ta koncentruje się w bardziej znaczącym szczeblu na samych pozycjach, niż chociażby na medytacji czy też relaksacji.

Gdy zaciekawił Cię opisany zagadnienie, poznaj serwis neurolog prywatnie wrocław, gdzie znajdziesz obszerne informacje. Poszerz swoje wiadomości!

Jest także i inna szkoła jogi pod nazwą joga Ashtanga. Technika ta została opracowana w latach 40-tych w Indiach.

Polega ona na szeregu pozycji, przy trenowaniu których trzeba dostosowywać ruch oraz oddech. Metoda ta jest niezwykle aktywna, a adepci takiej szkoły jogi wchodzą na kolejne poziomy. Metoda ta niezwykle inspiruje się gimnastyką, chociaż pozostaje osadzona w tradycji.