Jakiego rodzaju istnieją przeciwwskazania dla przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku?

Obecnie takie wady widzenia jak choćby krótko widzenie coraz częściej są nazywane mianem choroby cywilizacyjnej. Co ciekawe, co poniektóre takie przypadłości można by najczęściej zoperować.

Niestety większość osób nie chce zdecydować się na taki krok ze względu na strach oraz braku podstawowych informacji.
materac

Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj wiąże się to z faktem, że osoby zainteresowane tym problemem, czerpią te informacje ze źródeł, które nie są zbyt rzetelne. Dopiero bardziej szczegółowe zgłębienie tego zagadnienia mogłoby rozwiać wszelkie wątpliwości. A rzeczywistość jest taka, że laserowa korekcja wad widzenia jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych okularów czy szkieł kontaktowych. W rzeczywistości taki zabieg jest całkowicie niebolesny i trwa jedynie około kwadransa. Zazwyczaj kiedy mówimy o jakimkolwiek zabiegu, kojarzy się to nam z pobytem w szpitalu oraz skalpelem. W przypadku laserowej korekcji wad oczu rzeczywistość jest jednak całkowicie odmienna. Do jej przeprowadzania stosowane są m.in. lasery femtosekundowe, które cechują się bardzo dużą dokładnością, a w razie jakiejkolwiek zmiany ułożenia oka, mogą się automatycznie zatrzymać.
Mężczyzna popełnia gafę

Autor: Jean-François Gornet
Źródło: http://www.flickr.com
Nie daj się jesiennemu przesileniu

Autor: KIKKOMAN
Źródło: KIKKOMAN
Jeśli interesuje Cię, jaka jest cena laserowej korekcji wzroku, należy mieć świadomość, że jest to kwestia niezwykle indywidualna. Przed ewentualną decyzją o wykonaniu zabiegu, konieczna jest kwalifikacja, czyli badania kwalifikacyjne. Większość osób, które są w wieku między 25 a 55 rokiem życia najprawdopodobniej mogłyby być poddane takiej korekcji, przy czym należy zaznaczyć, że ostateczna decyzja zawsze zależy od specjalisty.

Są pewne przeszkody, które uniemożliwiają wykonanie korekcji. Są to m.in.

Szalenie nam miło, że powyższy artykuł zostawił po sobie miłe wrażenie. Chcemy zaprosić Cię do kolejnej strony – tam można zobaczyć ponadto inne wpisy.

takie dolegliwości jak zaćma, prędki postęp wady, jaskra, ciąża czy też zapalne schorzenia oczu.