Jakich suplementów wymaga każdy organizm?

Wielogodzinna praca przy monitorze komputera, przebywanie w pomieszczeniach z klimatyzacją – to czynniki, jakie bardzo niekorzystnie wpływają na zdrowie naszych oczu? Czy możemy temu w jakiś sposób zaradzić? Jakie substancje odżywcze będą niezbędne dla naszego ciała?

Podrażnione i wysuszone

zdrowe oczy

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

oczy to częsty problem ludzi, którzy długo przebywają w pomieszczeniach z klimatyzacją, lecz też osób, które wiele godzin muszą pracować przy komputerze. Znacznie częściej kłopot suchych oczu dotyka także osoby, które noszą soczewki kontaktowe. Z kłopotem suchych oczu możesz sobie poradzić po specjalne, nawilżające kropelki do oczu. Do wyboru mamy chociażby krople Hyabak i Systane Ultra.

Intrygują Cię prezentowane tu tematy? Jeżeli tak, to kliknij ponadto ten link – znajdziesz tu ważne informacje, które również Cię zainteresują.

Krople Hyabak i Systane Ultra to krople, które mogą być stosowane również osoby, które noszą szkła kontaktowe. Każdy z nas powinien troszczyć się nie tylko o swoje oczy, lecz również o system nerwowy. Do odpowiedniego działania układu nerwowego niezbędne będą witaminy z grupy B i nienasycone kwasy tłuszczowe. Jednak niezwykle często codzienna dieta będzie zbyt uboga w te szczególne składniki odżywcze. Wtedy należy pójść po suplementy diety, które uzupełnią niedobory witamin z B i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Ludzie zestresowani i zmęczeni mają możliwość zasięgnąć po wspierający układ nerwowy środek Tiolip. Popularny Tiolip nie tylko dostarczy witamin z działu B oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, lecz także niedobory witaminy E – Ceneo.pl. Nie zapominajmy, że do odpowiedniego funkcjonowania organizmu niezbędny będzie także kwas askorbinowy.

Wielu z nas wie, iż znany jest kwas askorbinowy pod hasłem witaminy C.

Gdy ciekawi Cię przedstawiany temat, to odsyłam do tej strony (www.sosushi.pl/restauracja-sushi-tarnowo-podgorne), gdyż odnajdziesz tu wiele fascynujących zagadnień na ten temat.

Kwasu askorbinowego nasz organizm nie będzie w stanie wyprodukować sam. Źródłem tej witaminy są wobec tego odpowiednie składniki pokarmowe. Naturalnym źródłem kwasu askorbinowego będą warzywa oraz cytrusy. Jednak składnik ten możemy także stosować w przypadku produktów uzupełniających dietę. Oczywiście ludzie, którzy stosują się do zaleceń dietetyków i jedzą każdego dnia pięć porcji warzywnych i owocowych nie powinny stosować suplementów diety zawierających kwas askorbinowy – szybkodziałające systane ultra. Najbogatszym źródłem witaminy C będą produkty owocowe na przykład cytrusowe oraz natka pietruszki. Znaczną ilość posiadają także czarne porzeczki.