Dzieci to największy skarb i ich posiadanie jest niebywałym szczęściem

My pomimo narzekań na chroniczny brak czasu, ciągły nieporządek i marudzenie kochamy je bardzo mocno. Tak naprawdę, jeśli naraz tego wszystkiego miałoby zabraknąć, to wielu oddałby majątek za powrócenie do takiego stanu, kiedy nie znajduje się czasu w gruncie rzeczy na nic.
Niestety, nie każdy posiada to szczęście, by być rodzicem.

niepłodność

Autor: Alan Light
Źródło: http://www.flickr.com
Szklanka wody

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji gdy dotyka niepłodność – bardzo wielu osobom świat się zawala. Setki pytań ciągle zaprzątają głowę, obraz spacerujących z dziećmi rodziców budzi nie wyłącznie zazdrość, lecz też i złość, że to, co winno realizować się normalnym trybem, u nas normalnie nawala.Taką gorycz bardzo ciężko bywa udźwignąć w wypadku, gdy wszyscy wokół otrzymują taką szansę, a nasza niepłodność na zawsze wykluczyła nas z grona szczęśliwych rodziców. Czy jest możliwe w takiej sytuacji coś budującego proponować ? Słów niewątpliwie brak, gdyż nie można znaleźć argumentów na to, że to nie tragedia nie mieć możliwości nigdy zostać rodzicem. Najlepiej sięgnąć innej kwestii. Tak, niepłodność jest niczym wyrok, lecz czy dziecko musi urodzić się z naszej krwi i kości, by na nie przelać miłość? Wiele maluszków nie ma szczęścia być kochanym dzieckiem – czy nie warto zatem dać szansy tym, których świat powitał bez rodziców. Zamiast więc zadawać pytania w stylu – dlaczego ja? – może powinno się zalać miłością chociaż jedno, niekochane dziecko?
Nie ten okazuje się rodzicem, który to życie zapoczątkował.

Rodzic przecież nie wyłącznie daje życie, ale jest w nim cały czas. W małych radościach, ogromnych smutkach, porażkach lub zwycięstwach.

Zaloguj się do serwisu i dowiedz się i sprawdź (http://ortodoncjabecker.pl/category/rodzaje-aparatow/), czy nasz dodatkowy artykuł wydaje się być ciekawy. Będzie nam też niezmiernie przyjemnie, jeżeli pozostawisz komentarz.

Rodzic trwa przy dziecku cały czas. Bycie rodzicem to przede wszystkim budowanie nierozerwalnych więzi.