Dlaczego warto stosować zioła.

Zioła towarzyszą nam od zawsze. Ich właściwości lecznicze były znane już ludziom pierwotnym, którzy przypisywali im atrybuty magiczne. Ludzie poznawali ich atrybuty z czasem i przekazywali tą wiedzę z pokolenia na pokolenie. Bardzo duża część tej wiedzy zachowała się po dziś dzień. Rozwinął się nawet dział medycyny i farmakologii zajmujący się produkcją leków z ziół – fitoterapia i fitofarmakologia. Często leki produkowane z naturalnych składników mają taką samą albo lepszą skuteczność niż leki syntetyczne. Od kilku lat coraz większe uznanie zdobywają ziołowe suplementy diety.

Zioła w ogrodzie

Autor: OakleyOriginals
Źródło: www.flickr.com
Swą skuteczność zioła zawdzięczają zawartości takich substancji jak: azuleny, garbniki, saponiny, pektyny, związki flawonowe i śluzowe. Najbardziej popularne zioła to: majeranek ogrodowy, lipa, prawoślaz lekarski, mniszek lekarski, rumianek pospolity, podbiał pospolity, szałwia lekarska, pokrzywa zwyczajna, tymianek właściwy, róża dzika, bez czarny, borówka czernica, bazylia pospolita, brzoza, kminek zwyczajny, głóg dwuszyjkowy, koper włoski, głóg jednoszyjkowy, kozłek lekarski, jałowiec pospolity, mięta pieprzowa, kasztanowiec zwyczajny, naparstnica wełnista, krwawnik pospolity.

Ziołolecznictwo pomaga w leczeniu bardzo wielu schorzeń takich jak choroby skóry, układu pokarmowego, moczowego, oddechowego czy nerwowego. Mało kto wie, że za pomocą ziół możemy wspomagać leczenie (zobacz endodonta kraków) problemów z potencją.

Ziołolecznictwo nie tylko wspomaga leczenie schorzeń ale również w poprawianiu samopoczucia i samooceny. Specjalnie dla kobiet, które nie są usatysfakcjonowane rozmiarem swojego biustu powstał ziołowy preparat Breast Success. Środek ten stymuluje wzrost tkanki piersiowej i ujędrnia skórę w okolicach biustu. Składa się z 12 ziół, które korzystnie wpływają na rozwój tkanki piersiowej. () Preparat jest bezpieczną i skuteczną alternatywą dla niebezpiecznego i drogiego zabiegu chirurgicznego. W okresie dojrzewania ciało kobiety produkuje estrogen, który wspomaga rozwój nowej tkanki. Hormon ten decyduje o wielkości, kształcie oraz pełności piersi. Niski poziom tego hormonu powoduje, że piersi są niewielkie i nie w pełni rozwinięte. Breast Success zawiera fitoestrogeny, które występują w naturze, więc ich stosowanie jest w pełni bezpieczne.

Innym sposobem na zaciekawienie sobą płci przeciwnej są feromony w perfumach. Perfumy Human Euphoria to opracowany przez naukowców preparat zawierający feromony. Podobnie jak zwierzęta wykorzystujące zapach do wabienia przedstawicieli płci przeciwnej, ludzie reagują na feromony. Ten naturalny afrodyzjak zawiera feromony zmieszane z olejkami eterycznymi w celu uzyskania zapachu, który doprowadza mężczyzn do szaleństwa!

Wielu z nas boryka się z niełatwym problemem, z którym walkę również wspomagają zioła. Mowa tu o uzależnieniu od nikotyny. Ile papierosów dzisiaj wypaliłaś/wypaliłeś? Ile jeszcze dzisiaj masz zamiar wypalić? A gdyby tak policzyć wszystkie wypalone i te które jeszcze wypalisz? Pewnie można by za to kupić fajny samochód… Wniosek? () Pora rzucić palenie! Mimo, że od kilku lat można zauważyć w społeczeństwie modę na niepalenie, to wielu ludzi dalej nie może sobie z tym poradzić. Specjalnie dla nich powstał preparat Zero Nicotine Pills. Jedna kapsułka zawiera dawkę mieszanki ziołowej opracowanej specjalnie z myślą o złagodzeniu objawów występujących przy odstawieniu nikotyny. Oczywiście aby uwolnić się od palenia, najpierw musisz uwolnić się od nikotyny. W odróżnieniu od innych preparatów ten środek eliminuje wszelkie pokłady nikotyny z twego organizmu, pomagając ci tym samym pozbyć się nałogu. Czytaj więcej na stronie rzucić palenie.

Podczas rzucania palenia zazwyczaj mamy zszargane nerwy. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas słoma owsiana. Jest ona znana z odżywiania nerwów, czyniąc wrażenia dotykowe przyjemniejszymi. Słoma owsiana jest najlepszym sposobem na odżywianie układu nerwowego, szczególnie w czasie stresu. Jest uważana za specyfik leczący wyczerpanie i upośledzenia nerwowe.