Co to jest dieta odchudzająca i oczyszczająca,jakie przynosi efekty i jak ją stosować?

Nadwaga jest coraz częstszym problemem występującym pośród ludzi całym świecie i przyczyną powikłań takich jak np.: zaburzenia w gospodarce lipidowej i węglowodanowej, układzie kostno – stawowym, pokarmowym i endokrynnym. Konsekwencją takich kłopotów jest zwiększone ryzyko umieralności przykładowo z powodu chorób sercowo – naczyniowych, a także z powodu nowotworów.

Autor: Flickr.com

Pierwszym krokiem przy leczeniu nadwagi najczęściej powinna być zmiana szkodliwego sposobu życia a mianowicie zmiana szkodliwych przyzwyczajeń żywieniowych i powiększenie aktywności fizycznej. W celu pomniejszenia masy ciała dopomóc może w dodatku dieta odchudzająca. Warto wymienić różne rodzaje diet. Specjalne różnice w sposobie jakim jest dieta odchudzająca polegają na różnorodnym stosunku makroskładników: białka, tłuszczu i węglowodanów. Do diet skuteczniejszych można zaliczyć np. dietę: niskoenergetyczną, bardzo niskoenergetyczną, niskowęglowodanową, czy wysokobiałkową. Do tego nadmiar toksyn w organizmie może sprawiać brak energii, zmęczenie, kłopoty z koncentracją lub ziemisty kolor skóry. Jednym ze sposobów na wyzbycie się szkodliwych substancji z ciała jest dieta oczyszczająca. Nie trzeba więc trudzić się kilkudniową głodówką, by wyzbyć się toksyn. Potrzebny jest bowiem jadłospis owocowo-warzywny. Aby skutki diety oczyszczającej były satysfakcjonujące należy wyeliminować kawę, herbatę, alkohol i papierosy. Z posiłków należy również wyeliminować produkty przetworzone, tłuszcze, cukry złożone i białka. Dania przyprawiać można ziołami, sokiem z cytryny i sosem vinegret. Trzeba również wyłączyć z jadłospisu sól i inne substancje wzmacniające smak. Przykładowa dieta oczyszczająca winna trwać co najmniej dwa tygodnie. Najbardziej popularne diety oczyszczające to dieta oparta na ryżu, warzywna oraz warzywno-owocowa. Dieta oczyszczająca we współczesnych czasach to dla sporej ilości ludzi konieczność.

Wzmocnij serce właściwą dietą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Toksyny i szkodliwe substancje gromadzą się w ciele przy okazji niezdrowego trybu życia. Ich źródłem jest w dodatku niezdrowa żywność oraz zanieczyszczona woda, powietrze i gleba. To właśnie dlatego mamy złe samopoczucie i często chorujemy na różnorodne choroby ze względu na osłabienie odporności. Zanieczyszczony organizm próbuje sam wrócić do zdrowia, jednak w wielu przypadkach niekonsekwentnie. Gdy toksyn jest zbyt sporo objawiają się one infekcjami, a nawet zaparciami lub groźniejszymi dolegliwościami. By wygrać z substancjami szkodliwymi należy wykluczyć niektóre pokarmy z jadłospisu oraz dostarczać ciału substancji odżywczych, które przyspieszają renowację ciała i jego oczyszczanie. A zatem zdrowy wygląd bez otyłości i substancji szkodliwych w ciele jest możliwy. Potrzeba tylko odrobina zapału, by powrócić do zdrowia. Trzymanie się kilku bazowych zasad żywienia powinno konsekwentnie usunąć zanieczyszczenia z organizmu.

Ten sensowny serwis (http://nowafarmacja.com.pl/), który masz przed oczami, zaprowadzi Cię do atrakcyjnych treści na opisywany wątek – zobacz też inne artykuły mające nie mniej satysfakcjonujące posty.

A zatem korzystaj z diety i raduj się zdrowiem.

Poznaj informacje: .

Posted in Bez kategorii