Co to jest choroba nieugaszonego pragnienia i jak ją leczyć?

Moczówka prosta zwana jest dolegliwością nieugaszonego pragnienia, w identycznym szczeblu mogłaby dotknąć panie, jak i mężczyzn. Zazwyczaj rozpoznawana bywa pomiędzy 10 a 40 rokiem życia.
Najważniejszą właściwością okazuje się brak wazopresyny.

Dziewczyna z kruczarnymi włosami

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com

Janpol

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Jeżeli chodzi o przyczyny pojawiania się takiej dolegliwości, to są one przeróżne. Zazwyczaj jednak jest to uszkodzenie przysadki nerwowej lub podwzgórza przez guzy nadsiodłowe lub śródsiodłowe. Do innych źródeł można by zaliczyć złamanie podstawy czaszki, przemiany zapalne, ziarniniaki czy Blizny. W postaci idiopatycznej takiej choroby wskutek procesów autoimmunizacji mogłoby dochodzić do zmian zwyrodnieniowych oraz do ustania wydzielania wazopresyny. Zazwyczaj objawem tej choroby nieugaszonego pragnienia jest o wiele większe pragnienie i stałe oddawanie znacznych ilości moczu. Osoby chore wypijają od sześciu do aż piętnastu litrów wody na dobę, zatem zarówno w nocy, jak i w dzień. Pragnienie jest w stanie ugasić wyłącznie chłodna woda. W odróżnieniu od niej, ciepłe płyny nie gaszą tego pragnienia, ani też nie likwidują nieprzyjemnej suchości w ustach.
choroba

Autor: PHARMA CF
Źródło: PHARMA CF
Jeśli osoby chore nie piją wystarczająco dużo, to błony śluzowe gardła i ust wysychają nadmiernie, czego objawem jest chrypka. Chorzy na tego typu dolegliwość jak moczówka prosta oddają na dzień ok. 15 litrów moczu. Przy zdiagnozowaniu dolegliwości robi się kontrolę moczu z jednoczesnym oznaczeniem gęstości w moczu. Wykorzystywany jest także rezonans magnetyczny, który pozwala odkryć przemiany w przysadce. choroba ta mogłaby być leczona poprzez aplikowanie pacjentom do nosa jednej lub dwóch kropelek desmopresyny jeden do trzech razy na dzień.

Lekarstwo zastępuje nie wytwarzaną przez organizm chorego wazopresynę. Dzięki temu redukuje się odczuwane przez chorych pragnienie a także ilość oddawanego moczu.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niesamowicie fascynujący artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas, a z pewnością odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Symptomy są niezwykle podobne do cukrzycy, więc należy wykluczyć tę przyczynę.